Neretas volejbolistes labāko sešiniekā valstī

Izcilas finālspēles Latvijas čempionātā

Ar finālspēlēm Madonā 28.-29.aprīlī U13 un Cēsīs 5.-6.maijā U-14 meiteņu grupās noslēdzās  Latvijas Jaunatnes volejbola čempionāts. Finālos par Latvijas Jaunatnes volejbola čempionāta medaļām abās grupās spēlēja arī Aizkraukles NSS Imanta Silava trenētās meitenes.

Latvijas Jaunatnes volejbola čempionātā U13 grupā piedalījās 18 sporta skolu komandas. U13 grupā Madonā finālā spēlēja Latvijas labākās 8 meiteņu komandas. Pirmajā dienā norisinājās apakšgrupu spēles. Diemžēl traumu un citu veselības problēmu dēļ uz finālu nevarēja ierasties trīs pamatsastāva spēlētājas. Domāju lieki skaidrot ko tas nozīmē komandu sacensībās. Neskatoties uz to Aizkraukles NSS volejbolistes nevienā spēlē nepacēla balto karogu un visas finālspēles nospēlēja teicami. Īpaši jāizceļ 3.klases skolnieces Gabriela Ignatika un Elīna Regute, kurām nācās doties laukumā un spēlēt ar 3 gadus vecākām meitenēm. Jaunās volejbolistes labi pierādīja sevi laukumā un komandu nepievīla. Pēc divu dienu finālspēlēm  Aizkraukles NSS volejbolistes Amanda Regute, Endija Kapele, Kitija Kuzņecova, Līva Ieviņa, Elza Ivanova, Zita Tihonova, Gabriela Ignatika, Elīna Regute un Annemarija Rāviņa ierindojās augstajā 5.vietā Latvijas Jaunatnes volejbola čempionātā. Sasniedzot  šo augsto rezultātu nenoliedzami liels ieguldījums ir ikvienai meitenei, tomēr par komandas labāko spēlētāju tika atzīta Amanda Regute.

U14 grupā čempionātā piedalījās Latvijas sporta skolu 16 komandas. Cēsīs šajā grupā par Latvijas Jaunatnes volejbola čempionāta medaļām spēlēja 6 labākās Latvijas komandas. Aizkraukles NSS komandas pamatsastāvā ir tikai divas U14 grupas volejbolistes, pārējās četras ir gadu jaunākas no U13 grupas. Finālspēles risinājās pēc apļa sistēmas, kurā visas komandas  tikās savstarpējās spēlēs līdz divu setu uzvarai. Kopā turnīrā bija 15 spēles, no kurām 10 beidzās trijos setos! Pēc pirmās dienas spēlēm reāli izvērtējot situāciju kādu no medaļām jau bija nodrošinājušas Rīgas VS un Daugavpils BJSS volejbolistes. Pārējām četrām komandām no Aizkraukles NSS, Cēsu PSS, Liepājas SSS un Madonas BJSS attiecīgi nospēlējot otrajā dienā, arī vēl bija iespēja izcīnīt kādu no medaļu komplektiem. Aizkraukles volejbolistes Amanda Regute, Endija Kapele, Kitija Kuzņecova, Elza Ivanova, Alise Vaičulena, Sintija Caune, Līva Ieviņa un Elizabete Anna Sīpoliņa otrajā dienā uzvarot abas spēles 2:1 Cēsis un 2:1 Madonu izdarīja visu, lai ierindotos medaļnieku pulkā. Tomēr nelabvēlīgi mums, Liepāja 2:1 uzvarēja Rīgas volejbolistes, kas liedza mums saņemt medaļas. Aizkraukles NSS volejbolistes U14 grupā izcīnīja 4.vietu Latvijas jaunatnes volejbola čempionātā!

Nenoliedzami tas ir visas komandas izcils panākums. Tomēr īpaši jāatzīmē uzbrucēju Amandas Regutes un Kitijas Kuzņecovas kā arī saspēles vadītājas Endijas Kapeles lielais ieguldījums visās finālspēlēs. Neapšaubāmi Amanda Regute ir meistarīgākā volejboliste ne tikai Aizkraukles komandā, bet arī  starp visām U14 un U13 grupu sporta skolu komandu volejbolistēm! Lai uzbrucēji  varētu pilnvērtīgi demonstrēt izcilu spēli, komandā  ir jābūt labai saspēles vadītājai. Par labāko spēlētāju komandā atzina saspēles vadītāju Endiju Kapeli.

Sākot ar U14 vecuma grupu tiek veidota Latvijas izlases komanda. Uz atlases testiem ir pieteiktas arī Amanda Regute, Kitija Kuzņecova, Endija Kapele un Alise Vaičulena.

Pamatā meiteņu vēlmei spēlēt volejbolu ir jāpateicas viņu vecākiem. Vislielāko PALDIES jāsaka Amandas, Kitijas un Endijas vecākiem, kuri arī atrada iespēju būt klāt un atbalstīt meitenes finālspēlēs gan Madonā, gan Cēsīs. PALDIES!

Imants Silavs

About

View all posts by

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *